Juba mitu aastat olen ma otsinud endale lauakalendrit, mis on ilus, lihtne ja samas ka praktiline. Ma pole tahtnud tahtnud looduspiltidega ega ka bränditud kalendrit. Kehv lugu, eks? Kuna poest ma sobivat ei leidnud, otsustasin ma ise moodsasse koju ja kontorisse sobiva kalendri teha. Ja kui kalendri disain valmis sai, otsustasin seda ka Hooandjas huvilistele pakkuda.

Disainkalender

Disainkalender on 2018. aasta lauakalender, kus on olemas kõik oluline, kuid üleliigsed asjad on eemaldatud. Ei mingeid punaseid pühapäevi ega siniseid esmaspäevi! Mustvalgest kalendrist leiab viisaka kalendaariumi, nädala numbrid ja Eesti riigipühad on selgelt välja toodud – siis tead, millal on vaba päev.

Minimalistliku disani joont järgiv kalender on puhas, ilus, stiilne.

Minimalistlikus disainkalendris puuduvad:

  • Nimepäevad
  • Kuu seisud
  • Rahvakalendri tähtpäevad
  • Riigipühade nimed (sa tead enamusi neist nagunii peast)

Detailid

Kalendri lehe mõõdud on 14×14 cm – see on mõnusalt kompaktne, aga samas on võimalik ka märkmeid teha. Kalendri jalg on mattmust ja jätab soliidse mulje. Tänu minimalistlikule mustvalgele disainile ja kvaliteetsetele materjalidele täidab see aja planeerimise tööriist ka sisekujunduselemendi rolli.

Kuidas kalendrit endale saada?

Väga lihtne – mine siia Hooandja lehele ja toeta mu projekti – nii saadki endale ilusa tööriista paremaks aja planeerimiseks. Kalendri saadan toetajatele postiga igasse Eestimaa nurka. Igaks juhuks neile, kes lehel silmadega ainult suuremat teksti loevad, panen üleskutse veidi suuremalt:

Disainkalendri saab endale soetada SIIT Hooandja lehelt.

Hooandja kampaania kestab 30. novembrini.

Riigipühad?

Terane silm märkab ilmselt, et Disainkalendrist puuduvad riigipühade nimed. Jah, nii on. Enamusi neist tead sa peast. 24. veebruar? 20. august? 24.-26. detsember? Eksole. Igaks juhuks panen siia alla siiski kirja kõik aastal 2018 aset leidvad riigipühad (ja need on ühtlasi ka ametlikult vabad päevad):

1. jaanuar – uusaasta
24. veebruar – iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi aastapäev
30. märts – suur reede
1. aprill – ülestõusmispühade 1. püha
1. mai – kevadpüha
20. mai – nelipühade 1. püha
23. juuni – võidupüha
24. juuni – jaanipäev
20. august – taasiseseisvumispäev
24. detsember – jõululaupäev
25. detsember – esimene jõulupüha
26. detsember – teine jõulupüha