See artikkel ilmus esmakordselt 6/2015 Tehnikamaailmas.

Honda CBR650F on sportratas, mis oma neljasilindrilise mootoriga tekitab piisavalt pöördemomenti juba madalatel pööretel ja pakub kasutusmõnu nii linnas, maanteel kui ka käänulistel külateedel.

Mootorrattatootjatel on hetkel üks suur mure – 20ndates aastates noored ei huvitu enam tsiklitest. Et turuosa võita ja tootmismahtu hoida, on pealekasvav põlvkond väga oluline sihtgrupp. Huvi kasvatamiseks võeti appi noored insenerid, kes said ehitada endale meelepärase sportratta, mis loodetavasti ka siis nende eakaaslastele meeldib. Tulemuseks on mootorrataste keskklassi kuuluv CBR650F, mis Eestis vähem kui aasta tagasi müügile jõudis. Gondlivaba CB650F, mis jõudis meie turule samuti eelmisel aastal, jagab CBR-iga tehnilist platvormi.

CBR650F-i südameks on 649 cm3 sissepritse ja vedelikjahutusega rida-4 mootor, mis töötab sujuvalt ja reageerib erksalt gaasiandmisele, pöörete arv tõuseb soovi korral pea hetkega piirajasse. Maksimumvõimsus 64 kW saabub 11 000 pöörde peal minutis, piiraja asub ametisse umbes 12 000 p/min juures.

Näidikuplokk on ajatu välimusega, mitte liialt trendikas ja mõjub viisakalt ka 10 aasta pärast.

CBR650F-i mootor on paigutatud madalale ja keskmisest ettepoole, ka gondel asub visuaalselt eesotsas, mis teeb välimuselt ratta esiosa raskeks ja tagaosa kergeks. 649 cm3 mootoriga rattal tundub tühikaal 211 kg olevat üsna keskpärane tulemus, ehk oleks noored insenerid eakaaslaste huvidele mõtlemise asemel hoopis ratta kaalulangetamisvõimalustele keskenduma? Õnneks on raskuskese tsiklil madalal, manööverdamine nauditavalt lihtne ja sõites tundub CBR650F märksa kergem kui paberites kirjas on.

Suur kütusepaak (17,3 liitrit) võimaldab selle Hondaga läbida ilma tankimata pikki vahemaid, ABS kannab hoolt ohutu pidurdamise eest. Summuti on hetke trendile kohaselt ratta kõhu alla peidetud, jättes viisakalt minimalistliku mulje. Väljalaskest kostuv hääl on madalatel pööretel vaikne, see ei ärata mööda sõites ka vankris magavat last.

 Baigile kohaselt on rattal suur gondel, samas jätab see enamuse mootorist nähtavale ja meenutab selles osas pigem naked-ratast. CBR650F puhul ongi püütud meele järgi olla nii sport- kui ka naked-rataste sõpradele. Sellest tulenevalt on isteasend oodatust veidi püstisem ning ei väsita ka üle tunniajase sõidu puhul, samas on maanteekiirustel sõit siiski mugav, ei pea tuulega võitlema.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Honda nooruslikul arendusmeeskonnal on õnnestunud luua tehniliselt väga hea ja kvaliteetne ratas, samas selgelt eristuvat ja külgetõmbavat karakterit võiks  temas veidi rohkem olla.

Mootor: 649 cm3 vedelikjahutusega R4
Võimsus: 64 kW @ 11 000 p/min
Pöördemoment: 63 Nm @ 8000 p/min
Ülekanne: Kettülekanne, 6 käiku
Pikkus: 2110 mm
Laius: 755 mm
Istme kõrgus: 810 mm
Tühikaal: 211 kg
Kütusepaak: 17,3 liitrit
Hind alates: 8255 eurot