Eelmisel nädalal kirjutasin esimestest kogemustest uue KTM 690 Duke’iga ja lubasin sel nädalal ka videopilti näidata. Heal meelel saan öelda, et pean oma sõna, YouTube’i klipi leiad veidi altpoolt. See on minu esimene videoarvustus, arenguruumi on, aga samas jõudsin tulemuseni, millega võib hetkel enam-vähem rahule jääda. Kes oleks arvanud, et üheliikmelise meeskonna, minimaalse harjutamise ja mõnesajaeurose seikluskaameraga ei saagi sama maalilisi ja läbimõeldud klippe kui Top Geari meeskonna, eelarve ja kogemustega?

Väikesed pisiasjad, mida oleks vaja järgmistes videotes parendada (kui ma neid veel teha otsustan) :
– heli kvaliteet
– pildi kvaliteet
– sisu

Kes videot vaadata ei saa, siis siin on lühikokkuvõte.
KTM müüs eelmisel aastal Eestis kõige rohkem uusi mootorrattaid, seega on tegu väga tuntud brändiga. Samas on KTM tuntud enamasti maastikusõbralike tsiklite poolest ja nende tänavarattad ei ole (veel) nii populaarseks saanud. 690 Duke on tegelikult väikese tühikaalu (148,5 kg) ja viisaka võimsusnäitajaga (54 kW) päris korralik tänavakulgur ja tasuks uue nakedi ostmisel kindlasti kaalumisele võtta.
Tühikäigul kõlab see selgelt ühesilindrilisele omase häälega, enduuromeestele kindlasti meeldib see. Kui pöörded üles võtta, siis on hääl täitsa nauditavalt võimas. Tavaliselt ühesilindrilised mootorid vibreerivad päris palju ja eelmise põlvkonna 690 Duke mootor andis ka selgelt tunda, et on ühesilindriline. See uus mudel on palju sujuvam, KTMi insenerid on palju vaeva näinud ja tulemus on täitsa mõnus, ei värista sind läbi kui ka pikemalt sõidad. Alla 3500 pöörde hakkab mootor siiski tuntavalt raputama, aga see võib olla sisse sõitmata mootori pärast.
Siin on veel paar hea-teada fakti, mis videoklippi ei jõudnud, aga vajaksid välja ütlemist:
– Tänu märgsidurile käitub ratas käike alla vahetades ülimalt sujuvalt, ilma jõnkusdeta, see on väga sobiv ka algajale sõitjale, liiga suure kiiruse pealt käiku alla vahetades ei võta mootor tagaratast kinni.
– Pidurid töötavad täitsa korralikult – nii ees kui ka taga on üks Brembo ketaspidur, ja Boschi ABS ka standardis.
– KTMi istmed on minu jaoks väga mõnusad – tunduvad üsna minimalistlikud olevat, aga samas ei hakka kuskilt ka mitmetunnisel sõitmisel ebamugav. Aga see on minu tagumikutunnetus, mõnel teisel võib teistmoodi tunne tekkida.
– Kuna see Duke on nii kerge ja parajalt võimas, siis on ta väga vilgas ja kurvilisel teel väga mõnus sõiduvahend.
Kuna see on mu esimene säärane video, siis on igasugune tagasiside parendusettepanekutega oodatud siia blogisse või YouTube’i video alla kommentaaridesse või näiteks minu e-mailile.