Kevad on käes, ilmad on ilusad, mootorrattad on jälle liikvel. Kas neid on palju? See on suhteline küsimus – mõne jaoks on juba üks mootorratas palju, teise jaoks ei ole ka üks mootorratas iga elaniku kohta piisav. Kui vaadata asja statistika koha pealt, siis Eestis on võrreldes Skandinaavia ja Lõuna-Euroopa riikidega enam-vähem sama palju sõiduautosid tuhande elaniku kohta…

…aga mootorrattaid tuhande elaniku kohta on märkimisväärselt vähem:

Andmed on pärit erinevatest allikatest ja mõne aasta võrra võivad nihkes olla, aga suures plaanis on tulemus õige. Eestis on tuhande elaniku kohta arvel 15 mootorratast, Rootsis kaks ja Soomes lausa kolm korda rohkem. Itaalia on ilmselt Euroopa tsiklirikkaim riik – seal on mootorrataste tihedus Eestist üle kuue korra suurem, absoluutarvudes on vahe lausa 308-kordne!

Kuna väga paljudel juhtudel sõidab tööpäeval Tallinnas autos ainult üks inimene, siis vähendaks autosõitude asendamine tsiklisõiduga liiklusvoogu (mootorratas on väiksem, kaks mootorratast saab kõrvuti sõita jne). Mootorrataid on palju lihtsam parkida ja sõit pakub ka rohkem positiivset emotsiooni. Kui Soomes ja Rootsis on tsiklite tihedus palju suurem kui Eestis, siis ei saa ka kliima taha see Eesti väike motonumber jääda. Meil on vaja rohkem mootorrattaid, rohkem tsiklijuhte – see mõjuks liiklusele ja loodetavasti ka liikluskultuurile hästi, samuti tõuseks Eesti keskmine õnnelikkuse tase.

Kuidas saada Eestisse rohkem mootrrattaid ja sõitjaid?
Niisama sõrmenipsu peale ilmselt miski ei muutu, pigem tuleb mõelda soodustavatele teguritele. Kui mootorrattaga sõitmine on märgatavalt mugavam, kiirem, soodsam, siis kindlasti tuleb juurde ka uusi mootorrattureid ja kaherattalist eelistatakse rohkem neljarattalisele.

Soodustavateks teguriteks on näiteks:
-Mootorrataste müügil käibemaksu vähendamine (mootorrattad muutuvad selle võrra soodsamaks)
Mootorrattad võivad sõita bussiradadel
-Mootorrattad võivad ridade vahel sõita (lanesplitting)
-Tasuta parkimine mootorratastele kesklinnas (Tallinnas see juba kehtib!)
-Kvaliteetsete mootorrataste järelturg võiks olla palju suurem ning hinnad võiksid olla mõistlikumad (see on soovmõtlemine, millele otsest konkreetset lahendust ilmselt ei olegi).

Hea uudis on see, et agaramad tsiklistid juba toimetavad selle nimel, et olukorda parandada. Näiteks on algatatud hääletuskampaania Rahvaalgatus.ee lehel, et lubada A-kategooria sõidukid bussiradadele. Kui saame kokku 1000 allkirja, siis peab Riigikogu ettepaneku menetlusse võtma. Kas sina oled juba oma allkirja andnud? Kui ei, siis kindlasti anna – isegi kui see sind väga ei huvita – algatus on hea ja kaotada pole midagi. Kui oled autojuht, siis on võimalus, et saad loodetavasti mootorratturid enda rajalt ära bussirajale – win-win!

Nii et mine anna allkiri moto-bussiradade toetuseks ja kirjuta kommentaaridesse, kuidas saaks veel mootorrattukultuuri Eestis soodustada.