Nüüd, kui disainilahendus on selge ja laiemad jalarauad on keevitatud, on õige aeg kogu mootorratas juppideks võtta.

Protseduuriline pool on mul selge juba eelmisest tsikliprojektist: mutreid, seibe ja muid juppe on sadu. Väikesed jupid panin kõik taassuletavatesse kilekottidesse ja kirjutasin peale, mis kust pärit on. Lisaks tegin iga nurga alt pilte – kust mis kaablid ja juhtmed jooksevad, mis järjekorras olid pakiraami kinnituspultidel eri seibid ja nii edasi.

Mootorratta lahtivõtmine võib tunduda esmapilgul üsna lihtne, aga tegelikult võtab kõigi detailide eemaldamine meeletult aega. Näiteks sellel kiirvideol nähtav demonteerimine võttis aega viis ja pool tundi:

Vahepeal katsetasin käepäraste meetoditega, kuidas plaanitav disain võiks plastikute peal välja näha:

Lisaks keredetailidele otsustasin ka mootori lahti võtta. Põhjuseid oli kaks:

  1. Tenere kulutas meeletult palju õli
  2. Silindri kompressiooni mõõtes näitas näidik vaid 85 psi, aga ideaaltase on erinevatel andmetel kuskil 153-165 psi juures…
Kuhu kadus pea pool rõhust?

Kulus vaid paar tundi ja oligi mootor ülevaltpool lahti võetud:

Mootor oli seest üsna tahmane:

Seejärel mõõtsin laenatud mikromeetriga silindri ja kolvi mõõdud.

Mõõdud tundusid justkui lubatu piires olevat, aga kuna mingi jama pidi mootoris siiski olema ja ma polnud varem mikromeetrit kasutanud, läksin targema mehe jutule – Urmas Teearu juurde. Ta mõõtis silindri üle ja andis diagnoosi, et see on ovaalseks kulunud ning vajab kindlasti ülepuurimist. Muu hulgas pakkus ka välja, et lihvib plokikaane ja freesib klapipesad ning klapid – tundus igati mõistlik mõte ja jätsin plokikaane + klapid tema hoolde. Silindri viisin Tõukurisse ülepuurimisele, uue kolvi plaanisin tellida Motodepoost, kust ma ka kõik muud jupid ostan.

Siinkohal kulus mitu päeva valdkonnaspetsiifilisele kommunikatsioonile. Nimelt:

Tõukur ütles, et silindri saab puurida teise remontmõõtu.

Ma läksin selle infoga Motodepoosse, aga seal kehitasid mehed õlgu – me ei tea, mis mõõdus see teine remontmõõt on, meil on vaja teada kolvi mõõtu millimeetrites.

Ma küsisin Tõukurilt, et okei, kui originaalkolb on 100 mm, siis kas teine remontmõõt on 100,5 mm?

Tõukur vastu, et teine remontmõõt – null-viis-null.

Mina: Kas see tähendab 100,5 mm?

Tõukur: Ei, null-viis-null on teine remontmõõt.

Kuna me päris samades ühikutes siiski ei rääkinud, palusin silindri pärast ülepuurimist üle mõõta, et olla 100% kindel, mis mõõdus kolvi ma Motodepoost tellima pean. Paar päeva hiljem tuli rõõmusõnum: 100,5 mm on tõepoolest sobilik mõõt. Super! Nüüd jääb vaid üle oodata, et uus kolb kohale jõuaks.

Siin pildil on toereetiliselt justkui kaks mootorratast: üks on sõiduvalmis Ducati, teine täiesti lahti võetud Yamaha Tenere:

Mis edasi saab?

Mul on vaja raam ja keredetailid värvimiseks ette valmistada ja siis ära värvida. Neid detaile on päris palju, nii paarikümne ringis (enamus on üsna väikesed raamidetailid, suuremaid plastikpaneele on 6). Samuti on vaja värskenduse saanud mootor kokku panna ja korrektselt häälestada (klapid ja karburaator reguleerida). Lisaks on vaja teha kümneid muid töid:

  • Esiamordid hooldada (uus õli, simmerid ja tolmukatted)
  • Pidurid hooldada
  • Uus USB-pistik paigaldada
  • Pakiraam on vasaku suunatule kinnituse kohalt katki, sinna tuleb mingi lahendus mõelda.
  • Uued peeglid hankida, sest vanad on väsinud ja tahaksin selliseid, mida saab kokku klappida (kui kuskil tihnikus sõitmiseks läheb).
  • Soovin osta ja paigaldada metallraamiga käekaitsmed, et need kukkudes minda ja heebleid kaitseksid.
  • Mingi jälgimislahenduse tahan samuti paigaldada. Plaanis on hankida Fleet Complete’i MGS30 seade, mida saab ise paigaldada.
  • Ja nii edasi.

Ja siis tuleb kõik jupid kokku ka panna. Ehk tööd on tegelikult väga-väga palju ja ka ajakulu tõotab tulla hoomamatult suur (siin tuleb arvestada ka asjaolu, et ükskõik kui palju aega erinevatele töödele planeerida, siis ikka kulub 2, 3 või isegi 5 korda kauem, sest ilmnevad ootamatud asjaolud, lisatööd või lihtsalt… kulub rohkem aega, seda isegi siis kui suure varuga aega arvestada).

Kui tahad kursis olla, kuidas mul Tenere projektiga läheb, soovitan enda meiliaadress kirja panna – siis saad teavituse kui uus blogipostitus ilmub.